Контакти

Председател:
доц.д-р Станка Михалкова, тел. 0888 69 27 89, stmihalkova@abv.bg

Доц. Станка Лулчева Михалкова, доктор по психология, е родена на 13.април, 1950 г. в гр. София. Завършила е своето образование по психология в СУ“Климент Охридски” през 1973 г.

Има следната квалификация: детска психология – 1973 – психолог в Научно-изследователския институт по Педиатрия при Медицинска академия; психодиагностика – 1973-1981 – ръководител на  психологическа лаборатория за подбор на кадри в СД” Градски транспорт”; експериментална психология-1979-1992 – хоноруван преподавател по експериментална психология в СУ”Климент Охридски”, трудова психология – 1981-1997 – научен сътрудник в Транспортния медицински институт, в гр. София, 1992- 1997заместник директор на Научно-приложен център по транспортна психология към Министерство на транспорта; педагогическа психология, психологическо консултиране – 1998-2010 – редовен преподавател в Департамента за информация и усъвършенстване на учители към СУ ”Св.Климент Охридски”, психотерапия – позитивна психотерапия 1992-1995, когнитивна психотерапия  -1993 г., краткосрочна психотерапия –1995-1997,  NLP – 1994 г.;  класическа хомеопатия – 1994; преподавател и супервайзор по класическа хомеопатия – от 1998 до сега..Фасилитатор по  PSYCH-К от 2015 г. Фасилитатор по EMDR от 2017. От 2011 до сега води семинари по психологичиско консултиране на педагогически съветници и училищни психолози като партньор преподавател  към  СУ ”Св.Климент Охридски”- ДИУУ и Сдружение „Училищно и семено консултиране“.

През 2018 година се навършват 45 години от нейната професионална дейност като психолог и 24 години от дипломирането й като класически хомеопат. Разработва ново направление „Хомеопатична психотерапия“- в което обединява знанията си по психотерапия и класическа хомеопатия. Има издадена книга през 2014 г. „Хомеопатична психотерапия- първи стъпки“.

Тя е дългогодишен член на Дружеството на психолозите в България – Рег. № 0412 и на Съюза на учените към БАН – секция „Педагогика и психология“.

 

Членове:

1. Доц. д-р Райна Захариева – СУ „Св.Климент Охридски” – Департамент за информация и усъвършенстване на учители.
Консултиране на деца и родители, провеждане на работилници и тренинги с учители и родители.
Тематичните сфери, в които изнася лекции на учители, преподаващи във всички училищни степени включва следната тематика: Авторитет на учителя; Психично здраве и стрес; „Автентичното (алтернативното) оценяване и индивидуализиране на образователния процес; „Фактори за подкрепа на психичната устойчивост и адаптацията на детето в прехода подготвителна група – първи клас”;“Съвременни образователни технологии – Портфолио“;„Умения и компетентности на учителя за управляване на поведението на детето/ученика”;„Личностно самопознание и саморазвитие – стрес и емоционално „прегаряне” на учителя”;„Личностно самопознание и саморазвитие – стрес и тревожност в работата на учителя”;„Стрес и тревожност при адаптиране на децата/учениците” и др.

Райна Захариева има над 30 участия с доклади в конгреси и форуми в България, Македония и Русия, Автор на над 95 статии, студии, самостоятелни книги и в съавторство.

Последната и книга е „Пътешествие в родителство”, изд. Изкуства, 2017г.

Инициатор и преподавател в пътуващи „Училища за развиване на родителски умения” в различни градове и села на страната от 2001г. (ЦДГ „Изворче”, Варна; ОДЗ „Лилия” – София, ЦДГ „Зверино” (регион –София), детски градини и училища във Видин, Добрич, Карнобат, Бургас, Казанлък, Пловдив, Кюстендил, Кърджали и др.) до настоящия момент.
Научните интереси са в областта на педагогическа психология, позитивна психология и екзистенциална психология.
Членува в следните професионални организации: от 1997г. в секция „Педагогика и психология” на Съюза на учените в България; от 2006г. в Дружество на психолозите в България; от 2008г. – член на European Federation of Psychologists’’ Associations; от 2010г. член на Сдружение „Училищно и семейно консултиране”; 2013г. почетен член на сдружение „Пенка Касабова” – Стара Загора; член и съучредител на секция „Позитивна психология” към ДПБ (2014).

 

2. Анелия Янева – магистър по консултативна психология

Практикуващ психолог от 1997г., завършила съм Софийският университет „Св. Св. Климент Охридски”, степен Бакалавър специалност: „Психология“ и специализация „Детско – юношеска психология“.
Степен „Магистър на социални дейности и системи“,
Степен Магистър „Консултативна психология“.
Завършила съм първата в България специализация по „Хомеопатична психотерапия” към Институт по хомеопатия и интегрално развитие. Завършено базово ниво към Школата по позитивна психотерапия специализации по когнитивно-поведенческа психотерапия. Имам 15 годишна практика като училищен психолог. Две години практика в частна фирма като психолог. Занимавах се с индивидуално консултиране на персонала, сглабявяне на екип, , изграждане и поддържане на мотивация за работа, подбор на кадри и обучения на мениджъри и персонал, справяне със стресови ситуации.
В управителният съвет съм на „Сдружение Училищно и семейно консултиране”, член съм на” Дружеството на психолозите” в България -№ BG-RP 1192
От 2003 г. имам частен кабинет, в който развивам индивидуална и групова практика.Занимавам се с индивидуално консултиране на деца, тийнейджъри и възрастни.

Терапевтичните области, в които имам компетентност и работя, с вече доказана ефективност, са:
Индивидуално и семейно консултиране,
Диагностика и психологическо консултиране на възрастни
Диагностика и психологическо консултиране на деца
Детско юношеско консултиране, проблемно поведение, промяна на вредни навици, проблеми в адаптацията;
Кризи в семейството, в партньорските взаимоотношения, трудности при възпитанието и отглеждането на децата;
Психологични проблеми, причинени от развод и раздяла между партньори, повишена тревожност и емоционална нестабилност;
Кризи на средната възраст, работа с неотработени травми от миналото;
Междуличностни конфликти;
Преодоляване на кризи и емоционални и поведенчески затруднения;
Трудности в общуването и взаимоотношенията
Консултиране на хора с депресивни и тревожни разстройства, панически атаки, страхова невроза.
Консултиране на хора с пост – травматично стресово разстройство след преживяни житейски кризи /сексуално, физическо, емоционално насилие/.
Психотерапия за различни психосоматични разстройства;

В работата си използвам техники и подходи от различни психотерапивтични школи от позитивната психотерапия, когнитивно-поведенческа, ТЕС и ПРЕНАРЕЖДАНЕ НА МАТРИЦАТА, провеждам кризисна интервенция, свързана с преодоляване на преживян стрес и дистрес, постравматични стресови разстройства

Провеждам – Тренинги и обучения за разгръщане на творчески потенциал и придобиване на социални умения; Автогенни тренинги, включващи и различни видове визуализации.
Фирмени обучения – сглобяване на екип, мотивация за работа. Изграждане и поддържане на мотивация, консултиране на персонал, подбор на кадри и обучения на мениджъри и персонал, справяне със стресови ситуации
Имам публикувани редица статии в българския печат, свързани с детската агресивност, детско родителските взаимоотношения и др.
Участвала съм в множество ТВ-формати – „Часът на мама”, „Искрено и лично”, „Апартамента с Марта Вачкова” , както и в „Опознай себе си” по тв7 – като консултант- психолог.

 

3. Мадлена Таскова Никодимова

Психолог в СУ “Летец Христо Топракчиев”-град Божурище с три години трудов стаж. Член на УС на сдружение “Училищно и семейно консултиране”.
Завършила съм образователно -квалификационна степен “бакалавър” в СУ “Св. Климент Охридски” по специалност Българска филология 2012 година, след което в същата година продължих образованието си в Нов български университет, където се записах в магистърска програма по “Организационна и социална психология”. Завърших през 2015 година. В същата година започнах да работя като психолог в училището.

 

 

 

ДОПЪЛНИТЕЛНИ  КВАЛИФИКАЦИИ

на Мадлена Таскова Никодимова

  • Документ за V ПКС;
  • Документ за IV ПКС;
  • Удостоверение за обучение на тема: „Техники за психологическо взаимодействие в училищна среда за повишаване на социалните и граждански компетенции”;
  • Удостоверение за курс в Сплит, Хърватия на тема “Специални потребности в образованието”;
  • Удостоверение за курс на тема “Методи и подходи за решаване на конфликти”;
  • Удостоверение за курс на тема “Първа долекарска помощ-Основен курс”;
  • Документ за член на Управителния съвет на сдружение “Училищно и семейно консултиране”
  • Грамота за участие в организация за доброволчество “Ела и ти” – разходка на деца с физически увреждания и приложение 1, приложение 2, приложение 3;
  • Удостоверение за курс на тема “Усвояване на умения за екипен подход на работа. Обучение в прилагане на Механизма за противодействие на училищния тормоз”;
  • Удостоверение за курс на тема “Агресията в училище като личностен и социален проблем- превенция и консултиране” и приложение;
  • Удостоверение за курс на тема “Консултиране за приемане на различните в класа. Развиване на ресурсите за справяне при агресивно, неприемливо и странно поведение” и приложение;
  • Удостоверение за курс на тема “Подходи и техники за развиване на позитивния потенциал у учениците” и приложение;
  • Удостоверение за обучение на тема “Подходи и техники в консултантската дейност на педагогическите съветници” и приложение
  • Удостоверение за работа с приложни програмни продукти;
  • Удостоверение за курс на тема “Подготовка на общообразователни учители за работа с деца със специални образователни потребности”;

 

 

4. Д-р Елена Александрова, PhD

Тел: 0896853786 , email: alexandrowa.elena@gmail.com

Член на Управителния съвет на Сдружение  „Училищно и семейно консултиране“
Доктор по педагогика
Защитила дисертация в СУ „Св. КлиментОхриски“, свързана  с проблемите на  социализацията   на подрастващите в училищна възраст и подкрепата на емоционалното, психичното и социалното здраве на учениците,  2000г-2003г
Магистър  и Бакалавър СУ „ Св. Климент  Охридски“,  „Социални дейности и Социална педагогика“ – професионална квалификация – социален педагог и педагогически съветник, 1994г.-1999г.
Завършен пълен хорариум на професионална квалификация  в психологическото консултиране –  подходи и техники в работата на педагогическите съветници и училищните  психолози,  СУ“ Св. Климент Охридски“-ДИИУ
Модератор на групи, СУ „Св. Климент Охридски“- ДИИУ
Педагогически съветник с дългогодишна практика в областта на училищното и семейното консултиране,  и диагностика на когнитивните процеси.

 

 

5. Маг. Стела Дахман

Завършила съм образованието си по психология през 2006г. с бакалавърска степен “Психология” и магистърска степен “Социална психология”, към ЮЗУ “Н. Рилски”.
Разработката и защитата на дипломната ми работа бе по тема, свързана с когнитивно-психологическото развитие при децата.
Имам завършен първи етап от обучението по Психодрама – собствен опит, а към момента втора година се обучавам за фамилен и брачен консултант и терапевт към Института за индивидуална, семейна и групова терапия “Бернхард Ахтерберг”.
Допълнителната ми квалификация включва още и участието ми в редица сертифицирани курсове, семинари, конференции и обучения.
Работя като училищен психолог към Националната професионална гимназия по прецизна техника и оптика “М. В. Ломоносов”, гр. София. Консултирам деца, юноши и възрастни, участвам в групи за супервизия на училищни психолози.
Работата ми е базирана предимно на системния подход в психотерапията, но използвам и други базови познания и техники от позитивната психотерапия, когнитивно-поведенческата терапия, както и различни арттехники и визуализации.
Редовен член съм на Дружеството на психолозите в Република България – BG – RP – 1806.
От 2018г. съм член на управителния съвет на сдружение “Училищно и семейно консултиране”.

Време за безплатно консултиране по време на извънредното положение :

Вторник от 16 до 18ч.
на имейл: stella_dahman@abv.bg
или по Skype – акаунт Stella Dahman